Leírás
Nagy méretű, talajban fészkelő, egykirálynős (monogyn), trópusi esőerdőkben élő hangyafaj. Portyázó államalapítású, ezért királynő a kezdeti időszakban is igényli az etetést mézzel és darabolt rovarral. Megjelenésük meglehetősen egyedi, a királynő és a dolgozók egyaránt nyúlánk testalkatúak és mattfekete színűek. Erős harapásuk mellett fullánkjukkal védekeznek és vadásznak. Magas páratartalmat igényelnek, talajnak ezért kókuszrostot vagy tőzeget javaslunk, ami megköti a párát. A talajba telepíthetünk ugróvillásokat és ászkarákokat is, hogy segítségükkel megelőzhessük az atkák elszaporodását. Elfogyasztanak darabolt rovarokat is, ezt bármilyen méretben adhatunk nekik, emellett mézesvízzel, cukrosvízzel vagy mézes-cukros vízzel etessük őket 2-3 naponta. Nem képesek mászni az üvegen és a csúszós felületeken, viszont magas páraigényük miatt nem ajánlott nyitott terráriumban tartani őket, mert azok könnyebben kiszáradnak, mint a teljesen zártak. A kolónia indítása királynőről nehézkes, kisebb csapattal valamivel egyszerűbb, de még kevés ismeretünk van róla, ezért nem tartozik az egyszerűen tartható fajok közé!
Csak tapasztaltaknak ajánlott hangyafaj!
Etetés: Mézzel és rovarokkal.
Szaporodás: A kolónia kezdetben lassan szaporodik, nehezen indul el, de a harmadik évben már elérhetik 100 dolgozót. A kifejlett kolónia egyedszáma mindössze pár száz dolgozóból áll.
Teleltetés: Trópusi faj, nem igényel teleltetést.
Matyi (megerősített tulajdonos) –
4 hónapja rendeltünk egy királynőt. Most 2 dolgozónál tart a boly, lassan de szépen fejlődnek. Tőzegmohával bélelt dobozkában, kémcsőben laknak rohamosan szaporodó ugróvillások társaságában. A kémcsőbe egy csomó anyagot behordtak, járatokat építettek benne, szorgos kis jószágok. A királynőt megjelöltük fehér kerámia filccel, ahogy egy videóban javasolták, de a kis huncut valahogy letakarította magáról 🙂 Nem vagyunk túl gyakorlottak, de egyelőre nem tűnik nehéznek a tartásuk.